Strona główna

KILKANAŚCIE TYSIĘCY PRÓŚB O INTERWENCJĘ DO STRAŻY MIEJSKIEJ – Jak informuje Straż Miejska w Częstochowie, próśb o interwencję kierowanych drogą telefoniczną do dyżurnych tej służby w 2024 roku było dokładnie 14 605. To wzrost niemal o tysiąc w stosunku do poprzedniego roku .Z tych telefonicznych zgłoszeń 3857 dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, a zakłócania porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym – 3330. Tych najpoważniejszych spraw było aż 1881 – chodzi przypadki zagrożenia życia lub zdrowia ludzi. Więcej na ten temat: https://www.czestochowa.pl/kilkanascie-tysiecy-prosb-o-interwencje-do-strazy-miejskiej *** ZACZYNAJĄ SIĘ TRENINGI DO ,,ONE BILLION RISING” – Zbliża się coroczna, częstochowska odsłona ogólnoświatowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet. Jej najbardziej rozpoznawalnym elementem jest taneczny happening – stąd zaproszenie do wspólnych prób. https://www.czestochowa.pl/zaczynaja-sie-treningi-do-one-billion-rising *** Rusza kwalifikacja wojskowa w Częstochowie, która potrwa do 11 kwietnia br. Będzie przeprowadzana w budynku Urzędu Miasta przy ul. Waszyngtona. Szczegóły: https://www.czestochowa.pl/za-tydzien-rusza-kwalifikacja-wojskowa *** BEZPŁATNA STERYLIZACJA I KASTRACJA CZWORONOGÓW. Od 10 lutego można zgłaszać się do tegorocznej edycji programu, w którym miasto finansuje opiekunom czworonogów tego rodzaju zabiegi w wybranych lecznicach weterynaryjnych. Więcej informacji na: https://www.czestochowa.pl/bezplatna-sterylizacja-i-kastracja-czworonogow

Wydarzenia

Daj mi dom – Alinka

A na koniec naszych informacji wizyta w schronisku. Alinka to śliczna, nieduża kotka. Jest przyjazna i lubi kontakt z ludźmi. Niecierpliwie wypatruje swojego nowego, kochającego i troskliwego domu.

Koła Gospodyń Wiejskich tu się działa nie wspomina

Koła Gospodyń Wiejskich to organizacja dla aktywnych kobiet, a nie relikt przeszłości mówią jej członkinie, które podsumowały ostatni rok swojej działalności.

Dzień otwarty w SP 42

Przedszkolaki wraz z rodzicami miały okazję zwiedzić Szkołę Podstawową nr 42, obejrzeć przedstawienie oraz skorzystać z różnych atrakcji. A to wszystko w ramach dni otwartych placówki.

Sesja RM w UJD

To była inna sesja Rady Miasta niż wszystkie, a to za sprawą miejsca obrad. Tym razem najważniejsze decyzje dla miasta radni podejmowali w sali senatu Uniwersytetu Jana Długosza Częstochowie.

Sport

Łukasz Żygadło: Za zespołem Steam Hemarpol Norwid trudne chwile

To był dla nas trudny moment – mówi Łukasz Żygadło dyrektor sportowy Steam Hemarpol Norwid, który poniósł ostatnio trzy porażki z rzędu, a już w piątek 14 lutego walczyć będzie z Projektem Warszawa.

Rozstrzygnięto Plebiscyt na sportowca, trenera i działacza w mieście i regionie częstochowskim

Kolejną edycję Plebiscytu Sportowego organizowanego przez Radę Regionalną PKOL w Częstochowie zdominowali, sportowcy, trener i działacze Steam Hemarpol Norwid.

Liga 40-latków 13. kolejka za nami

Zawodnicy Ligi 40-latków ponownie spotkali się na parkiecie, by rozegrać kolejną serię spotkań.

Józef Jarmuła człowiek, który wyprzedził swoją epokę

Wielu mówiło, że wyprzedził swoją epokę. Był doskonałym zawodnikiem i showmanem, który w latach 70 – tych bronił barw Włókniarza Częstochowa, a w poniedziałkowy wieczór spotkał się z kibicami żużla. O kim mowa - o tym w naszym materiale.

Kultura

Nieśmiertelny Miles Davis

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu “Nieśmiertelni”. Tym razem poznaliśmy bliżej postać Milesa Davisa, którego wielu określa jako “boga” jazzu. O jego geniuszu muzycznym opowiadał znany radiowy dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Koncert uczniów PSM i POSM I stopnia

Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie zaprezentował umiejętności swoich młodszych uczniów podczas corocznego koncertu.

Złota Piątka „Iluzji”

Kino Studyjne OKF „Iluzja” podało Filmową Złotą Piątkę.

Okiem Skowronka

Uczestnicy tego wernisażu zastanawiali się czy są świadkami artystycznego wydarzenia miesiąca czy może roku. W piątkowy wieczór Galeria 4 Arte stała się miejscem pełnym emocji i artystycznych wrażeń. Tłumnie zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać fotografie Grzegorza Skowronka – cenionego fotografa, który w swojej twórczości uchwycił Częstochowę z unikalnej perspektywy.

Studio Orion / W sieci

Obce języki? O komunikacji w małżeństwie

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, oddział w Częstochowie, przygotował i promuje Tydzień Małżeństwa. W roku 2025 obchodzony po raz jedenasty ma pokazać, że po pierwsze małżeństwo to nie relikt przeszłości i – po drugie – że małżeństwo to piękna relacja dwojga ludzi, która wymaga pielęgnacji i uważności. O małżeństwie mówi Magdalena Pietrasiak – żona, mama, członkini Częstochowskiego Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, doradca życia rodzinnego i trenerka talentów.

Dzień Tradycji SW

8 lutego obchodzony jest Dzień Tradycji Służby Więziennej. Dzień ten nawiązuje do organizacji więziennictwa w nowo odrodzonym Państwie Polskim, ustalonej w dekrecie w sprawie tymczasowych przepisów więziennych, podpisanym przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego 8 lutego 1919 roku. Sam Dzień Tradycji SW nie ma jeszcze długiej tradycji, bowiem wprowadzony został ustawą z 22 lipca 2022 roku. Dla ppłk. Sebastiana Salamuchy, zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Herbach, tegoroczne obchody były szczególnie ważne. Dlaczego? O tym mówi w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską.

Krawiectwo jest modne

Gościem Sieci jest Wioletta Podsiadlik projektantka mody, nauczyciel Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta. Rozmawiamy o małym i wielkim świecie mody, a także o szkolnym projektowaniu i szyciu czy opłacalny jest zawód projektanta i krawcowej.

Jurajski na czterech kółkach

Z Romualdem Nowakowskim prezesem Automobilklubu Jurajskiego rozmawiamy o nowym sezonie, który podobno dla rajdowców trwa cały rok. -W tym roku czeka nas sporo wydarzeń, 5 kwietnia super- sprint, a potem 4 rundy championatu. Takie eventy to znakomita promocja naszego automobilklubu – mówi gość Sieci.

Nasze Programy

W SIECI / STUDIO ORION

MAGAZYN FILMOWY CINEMA

PORTRET KOBIECY

PRAWO OD PODSZEWKI

KINO NA BIS

SPORT TALKER